Haber

ABD’de 16 Yaşındaki Kız Annesine Öfkelendi, Oteli Yaktı: ‘O İyi Bir Çocuk’

ABD’nin Florida eyaletinde anne-kız çatışması sona erdi. Tartışmanın ardından hasarın 200 bin dolardan fazla olduğu belirlendi.

ABD’nin Florida eyaletinin Ocala kentinde annesiyle tartışan 16 yaşındaki Isabella Faith Adeline Garcia, kaldıkları 9 katlı otelde yangın çıkardı.

Dün yerel saatle 3.20 sıralarında annesiyle tartıştıktan kısa bir süre sonra elinde çakmakla otel koridorundaki koltuğu ateşe veren genç kız, yaklaşık 5 dakika sonra acil yardım sınırını aradı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından 7 dakikada söndürülürken, genç kız polis tarafından gözaltına alındı.

Kundakçılık ve mala zarar vermekle suçlanan Garcia polise şunları söyledi: “Annemle tartıştık ve başka bir oda tuttu. Benimle konuşmuyor, aramalarıma ve mesajlarıma cevap vermiyor. ne yapacağımı bilmiyorum.” Annesi ise tartışmanın tırmanmaması için farklı bir odaya taşındığını belirterek, kızını arayıp kaldığı oda numarasını söylediğini, ardından yangın alarmının çalmaya başladığını söyledi. yaklaşık 15 dakika.

Yangın alarmının çalmasının ardından kızının bulunduğu odaya gittiğini belirten anne, daha sonra otelin otoparkında Garcia’yı bulduğunu ifade etti. Kızının daha önce hiç böyle bir şey yapmadığını kaydeden anne, “İyi çocuk” dedi. Olayın ardından sabah saatlerinde müşterilerin odalarına döndüğü öğrenilirken, polisin yaptığı açıklamada hasarın 200 bin dolardan fazla olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu