Yaşam

Atatürk Nilüfer’de sevdiği türkülerle anıldı

Ulu Lider Atatürk, ortamızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği konserde sevdiği türkülerle andı.

Nilüfer Türk Halk Müziği Korosu, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yılında özel bir konsere imza attı. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde “Ülkeye Adanmış Ömür” başlığıyla düzenlenen konsere ilgi büyük oldu. Nilüfer Belediyesi Lider Yardımcısı Zafer Yıldız ile Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri Zekeriya Işık ve Feridun Uyruk’un da katıldığı konserde, izleyenler hem duygulandı hem de gururlandı. Şef Yaşar Kemal Alim idaresindeki koro, “Vardar Ovası”, “İzmir’in Kavakları”, “Bülbülüm Altın Kafeste” üzere Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Atatürk’ün hayatından kesitlerin de sunulduğu geceye katılanlar, koroyu ayakta alkışladı.

Sanatseverlerin türkülerle yolcuğu çıktığı gecenin sonunda Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Zafer Yıldız, Şef Yaşar Kemal Alim’e çiçek vererek süper konser için koroyu kutladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk halkının kalbinde sonsuza dek yaşayacağını tabir eden Zafer Yıldız, yaklaşık yüz yıl evvel Cumhuriyet’i armağan ettiği için Ata’ya minnet duyduğunu belirtti.

“Öldükten sonra ülkesini yönetmeye devam eden tek lider Mustafa Kemal Atatürk’tür” diyerek kelamlarına başlayan Şef Yaşar Kemal Alim de Ulu Önder’i bu özel konserde anmanın gururunu yaşadıklarını lisana getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu