Haber

BARÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Kazakistan’da Madalya Kazandı

Bartın Üniversitesi (BARÜ) SporFen Fakültesi öğrencileri, Kazakistan’da düzenlenen 2. Türk Devletleri Üniversite Oyunları Organizasyonu’nda 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Türk Devletleri Teşkilatı’nın düzenlediği oyunlar, Kazakistan’ın Türkistan kentinde düzenlendi. Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Muhammed Gimri, güreşte 92 kiloda tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Güreşte diğer BARÜ sporcularından Abdurrahman Kalkan 77 kiloda gümüş, Emre Kural ise 61 kiloda bronz madalya kazandı. BARÜ güreşçileri Furkan Songur ve Mücahit Çelik ise sakatlıkları nedeniyle mindere çıkamadı.

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, genç sporcuları başarılarından dolayı tebrik ederek, “Bartın Üniversitesi olarak spor alanında elde ettiğimiz başarıları geleceğe taşıyoruz. Daha iyiye ulaşmak açısından umut verici sonuçlara ulaşıyoruz. Her geçen dönem bilimsel ve sportif başarılarımızı artırarak, tüm bileşenlerimizle olduğu gibi Türk Asrına değer katma yolundayız.” Sporcularımızla ‘Biz de buradayız’ diyoruz. Bu fikirlerle kurumsal ilerlememize katkı sağlayan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan’a ve akademik ve idari insan kaynaklarımıza teşekkür ediyorum. Yeni başarılarıyla bizleri gururlandıran genç sporcularımızı da tebrik ediyor, başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. “Umarım devam eder” dedi. – BARTIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu