Haber

Belediye şirket çalışanları kadro için Burhaniye’de buluştu

BALIKESİR (İGFA) –15-16 Haziran’daki büyük işçi direnişinin 53. yıl dönümü dolayısıyla DİSK/Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafından Burhaniye ilçesinde yürüyüş ve miting düzenlendi.

Eski kütüphane önünde toplanan çalışanlar, “Şirket çalışanları kadro istiyor”, “Yaşasın özgürlük mücadelemiz”, “Hak, hukuk, adalet işçilerle gelecek”, “Biz kazanacağız” sloganları atarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. direnerek”.

Cumhuriyet Meydanı’nda bir konuşma yapan DİSK/ Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, ekip taleplerini sahadan şirket çalışanlarına bir kez daha yineledi. Ülkemizin dünyada sendikal hakların en kötü olduğu 10 ülkeden biri haline geldiğine değinen Ovalı, “Hepimiz evimize ekmek götürmek için çalışıyoruz. Artacak. Aynı işyerinde ‘sınavsız, liyakatsiz’ diye bir şey yok, 3 ayrı emir bunu kabul ediyor. İtiraz etmiyoruz. İtiraz ediyoruz. İtiraz ediyoruz. İtiraz ediyoruz” dedi.

Belediye personelinin sosyal istikrar tazminatı almasının önünü açmak isteyen Ovalı, “Açılana kadar sahaların içinde olacağız. Bunu her basın açıklamamızda dile getireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu