Ekonomi

Bireysel enerji verimliliği bilinci, iklim kriziyle mücadelede en önemli araçtır.

Sürdürülebilir Markalar Türkiye’nin sponsorlarından Filli Boya’dan Dalmaçyalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri’nin düzenlediği Brand-Led Culture Change konferansı 6 Nisan’da gerçekleşti.

Konferansa katılan Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İş Uludağ, “İnsanlığın en önemli ortak sorunu olarak gördüğümüz iklim krizi, bireysel ölçekte davranış değişikliğini tetikleyen enerji verimliliği, gezegenimiz ölçeğinde çözümler sunuyor. ”

Küresel ve bireysel ölçekte sürdürülebilirliği faaliyetlerinin merkezine alarak faaliyet göstermeyi hedefleyen Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, dünyada ısı yalıtımının enerji verimliliğine ve karbon salınımının azaltılmasına katkılarını vurgulayarak farkındalık yaratma çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Sustainable Brands Turkey tarafından düzenlenen Brand-Led Culture Change konferansını temel alan Dalmaçyalı, ısı yalıtım sistemleriyle yüzde 60’a varan enerji tasarrufu sağlarken, azalan fosil yakıt kullanımıyla birlikte karbon salınımını da azaltıyor.

Brand-Led Culture Change konferansında “Brand Impact and Transformation Leadership for Behavion Change of Bireyler” başlıklı panelde konuşma yaptı. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Uludağ,Dalmaçyalı’nın üstlendiği görev; “İklim krizini insanlığın en değerli ortak sorunu olarak görüyoruz. 20 yıldır dış cephe ısı yalıtımının iklim krizine karşı sunduğu önlemlerin konuşulması ve tüm paydaşların bilinçlendirilmesi için platformlar oluşturuyor ve destekliyoruz. Bu süreçte bugün 65 milyar TL değerindeki doğalgaz tasarrufu ile ülke ekonomisine katkı sağlanırken, 28 milyon ton karbondioksit eşdeğeri sera gazı salınımının önüne geçildi. Dünya çapında binalar, karbon emisyonlarının yaklaşık yüzde 40’ından sorumludur ve bu karbon emisyonlarının yüzde 80’i, yaşadığımız veya çalıştığımız binaların ısıtma ve soğutma tüketimi için tüketilen enerjiden kaynaklanmaktadır. Dalmaçyalı olarak Termal Kamera ve DETAR hizmetlerimizle bireye ve gezegene somut katkıları ile kullanıcılara somut bilgiler, ısı yalıtım gereksinimleri ve analiz yöntemlerini aktararak bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.”özetledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu