Ekonomi

Borsa İstanbul’da 6 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda 6 hisseye getirilen tedbirler haftanın son işlem gününde açıklandı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. HIZLI, MIATKVe YYAPIHisseleri 01/12/2023 tarihli bugünkü seans başından itibaren geçerli olmak üzere seans sonuna kadar açığa satış ve kredili işlemlere konu edilmeyecektir.

INGRM Paylarına bugünden itibaren 01/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas tedbiri uygulanacaktır. İlgili hisse üzerinde halihazırda uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbiri süresince devam edecek.

UFUKHisseleri 03/11/2023 (seans başı) ile 01/12/2023 (seans sonu) tarihleri ​​arasında emir paketi tedbiriyle işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa düzeninin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılmasının ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

UFUKHalihazırda stokta uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri, sipariş paketi tedbirleri süresince devam edecek.

MRSHL Payları 03/11/2023 (seans başı) ile 01/12/2023 (seans sonu) tarihleri ​​arasında tek fiyat süreci yöntemiyle işlem görecektir. İlgili hisseye uygulanan açığa satış ve kredili ticaret yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri, tek fiyat süreci tedbiri süresince devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu