Haber

Bursa’daki yeni spor tesislerinde alan kalitesi artıyor

BURSA (İGFA) – Bursa’nın spor kenti özelliğini güçlendirmek ve her gencin en az bir spor branşıyla ilgilenmesini sağlamak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine güvenmeye devam ediyor. Bu dönem için nisan ayında 520 spor kulübüne toplam 4,5 milyon TL maddi destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, amatör kulüplerin yoğun olarak kullandığı futbol sahalarının yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yandan ihtiyaç duyulan bölgelere yeni futbol sahaları kazandıran Büyükşehir Belediyesi, mevcut tesislerin yenileme çalışmalarına Hüdavendigar, Elmasbahçeler ve Soğukkuyu sahalarını da ekledi. Gençlerin daha sağlıklı bir ortamda spor yapabilmesi için bu alanlardaki yıpranmış yer tamamen sökülerek zemin yenileniyor.

Elmasbahçeler bölgesindeki yenileme çalışmaları tamamlanma aşamasına yaklaşırken Soğukkuyu alanının yıpranan kısmı da söküldü. Hüdavendigar bölgesinde yeni zemin kaplama çalışmaları hızla devam ediyor. Proje kapsamında sırasıyla Karapınar ve Fethiye bölgelerinin yenilenmesiyle Şahin Başol Spor Tesisleri’nde 2, toplamda 7 saha futbol için daha konforlu hale getirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu