Haber

Çin, “Tayvan Bağımsızlığı” Savunucusuna Karşı Yaptırımları Açıkladı

PEKİN, 7 Nisan (Xinhua) — Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Tayvan Çalışma Ofisi sözcüsü, “Tayvan’ın bağımsızlığının” güçlü bir savunucusu olan ayrılıkçı Bi-khim Hsiao’ya uygulanacak yaptırım tedbirlerini duyurdu. “.

Sözcü, Hsiao’nun Tayvan Boğazı boyunca kasıtlı olarak çatışmaları kışkırtmak ve Hsiao’nun fanatik peşinde olduğu boğazın iki yakası arasındaki barış ve istikrara zarar vermek için bağımsızlık gündemi için ısrarla dış destek arayarak ABD’den yardım umduğunu söyledi. Tayvan’ın bağımsızlığı” dedi. doğasını daha da ortaya koymaktadır.

Anakaranın Hsiao’ya daha fazla yaptırım uygulama kararı aldığını belirten sözcü, bu çerçevede Hsiao ve aile üyelerinin anakaraya ve Hong Kong ve Makao özel idari bölgelerine girişine izin verilmeyeceğini, mali sponsorları ve ilgili şirketler anakaradaki kurum ve kişilerle işbirliği yapacak. yasak olduğunu söyledi. Sözcü, yasaya göre uzun ömürlü hesap verebilirliği sağlamak için gerekli diğer tüm cezai önlemlerin alınacağını da belirtti.

Tarihin “Tayvan’ın bağımsızlığı” için gösterilen çabaların beyhude olduğunu kanıtladığını ve kanıtlamaya devam edeceğini belirten sözcü, dış güçlere bel bağlayan ve “Tayvan’ın bağımsızlığını” fanatik bir şekilde savunan ayrılıkçıların küstah provokasyonlarının asla başarısız olmayacağını söyledi.

Sözcü, “Egemenliğimizi ve toprak bütünlüğümüzü koruma konusundaki güçlü kararlılığımızı, irademizi ve kapasitemizi hiç kimse veya güç hafife almamalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu