Haber

Devlet Hastanesi’nde 1 Yıldır Sahte Diploma İle Çocuk Doktorluğu Yapan Kişi Tutuklandı

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz’ın (25) sahte doktor olduğu ortaya çıktı. Çocuk doktoru olduğunu söyleyen Özkiraz’ın tıpla ilgili birçok bahiste çelişkili yanıtları üzerine şüphelenen hekimlerin haber vermesi üzerine inceleme başlatıldı. Yapılan araştırmada lise mezunu olduğu öğrenilen düzmece hekim Özkiraz tutuklandı.

Eylül ayında yapılan TUS’ta 81 puan aldığını ve çocuk tabibi olduğunu söyledi

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 1 yıldır pratisyen doktor olarak vazife yapan Ayşe Özkiraz, kelamda meslektaşlarına Eylül ayında yapılan TUS’ta 81 puan aldığını ve çocuk hekimi olduğunu söyledi. Çocuk tabibi olarak kaşeler bastıran Özkiraz’ın durumundan şüphelenen hastanedeki tabipler, kendisine tıpla ilgili çeşitli sorular yöneltti.

Hastanedeki meslektaşları durumdan şüphelendi

Çapa Tıp Fakültesi mezunu olduğunu söyleyen Ayşe Özkiraz, sorulara çelişkili cevaplar verince, tatmin olmayan hekimler gerek eğitimi gerekse tedavi formülleriyle ilgili sorular yöneltti. Bu sorulara da yanlışsız cevaplar alamayan hekimler, Özkiraz’ın kuşkulu durumunu hastane idaresine bildirildi. Husus daha sonra İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Sıhhat Müdürlüğü’ne iletildi.

Lise mezunu olduğu ortaya çıktı, evinde sahte diplomalar bulundu

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulunulmasının akabinde polis takımları Ayşe Özkiraz’ı gözaltına alarak, konutunda arama yaptı. Meskendeki aramada çok sayıda düzmece üniversite kimlik kartları, düzmece tabip kimlik kartları, uydurma diplomalar, çeşitli hastanelere ilişkin kimlikler, ameliyat kıyafetleri, devir birincisi olduğunu dair plaketler ve tıbbi içerikli kitaplar ele geçirildi. Özkiraz’ın toplumsal medya hesaplarından hastanede girdiği ameliyatların fotoğrafları da paylaştığı görüldü.

Ailesine de palavra söylemiş

Ayşe Özkiraz, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye götürülürken, polis, şüphelinin meskeninde bulunan 3 poşet dolusu dokümanları de savcılığa teslim etti. Savcılık soruşturmasının akabinde, ‘Tababet ve Şuabatı San’atlarının Şekli İcrasına Dair Kanunu’na muhalefet suçundan nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Özkiraz, tutuklandı.

Ayşe Özkiraz’ın yapılan incelemesinde lise mezunu olduğu ortaya çıktı. Ailesine de İstanbul’da Çapa Tıp Fakültesi’nde öğrenim gördüğünü belirterek, yıllarca İstanbul’da kaldığı ve çeşitli işlerde çalıştığı öğrenilen Özkiraz’ın geçen yıl ailesinin yaşadığı Çerkezköy’e döndüğü öğrenildi. Özkiraz’ın tıp eğitimini tamamladığını ve Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne pratisyen doktor olarak atandığını söylediği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu