Haber

Dini değerlerle alay edildi! Sahiplerinin “İnek Bayramı” etkinliği güvenlik nedeniyle iptal edildi.

Halk arasında Mülkiye olarak bilinen İnek Bayramı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri tarafından her yıl Mayıs ayında düzenlenen bir şenlik olarak kutlanmaktadır. Ancak bu kutlamalar zaman zaman dini değerleri ayaklar altına alan anlara da sahne olmaktadır.

BU YILIN ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLMİŞTİR

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin bir klasiği haline gelen İnek Şenliği, öğrencilerin can güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçesiyle üniversite yönetiminin baskı ve tehdidiyle iptal edildi.

“HAYAT, GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAYACAĞINIZ NOKTAYA GELDİ”

Festival Komitesi’nden sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Akademik takvimde 11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen İnek Şenliği, yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle 15-16 Haziran tarihlerinde yapılması planlanmıştı. Bu nedenle , belirtilen tarihlerde yapılacak olan İnek Festivali, İnek Festivali’nin tüm bileşenlerinin ortak kararı ile iptal edilmiştir.

ÖĞRENCİLERE YANSIDI

Geçen yıl bir grup öğrenci “İnek Bayramı” adı altında cüppe ve sarık takarak İslami bedellerle dalga geçmişti. Durumdan rahatsız olan fakültedeki Müslüman öğrenciler, olayı bastı.

haberbozdogan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu