Haber

Edremit Belediyesi Depremzedelerin Yanında

Edremit Belediyesi, deprem felaketinin ardından ilçeye gelen depremzedelere takviye için kolları sıvadı. Kaymakamlıkla uyum içinde yürütülen çalışmalarda depremzedelere belediyenin barınma tesisleri açılırken, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde kurulan Afet Uyum Merkezi’nden de onların barınma, giyim, yemek gibi ihtiyaçları karşılanıyor.

Kahramanmaraş ve 10 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından bölgeye yardım malzemesi, seyyar mutfak, iş makinesi, ambulans ve ilk yardım ekipleri gönderen Edremit Belediyesi, depremin ardından ilçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için hızla çalışmalara başladı. Afet.

Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde belediye tarafından kurulan Afete Uyum Merkezi’nde vatandaşların yardım için getirdikleri ihtiyaç malzemeleri büyük bir dayanışma örneği gösterilerek ayrıştırılarak kullanıma hazır hale getiriliyor.

Kaymakamlık ile uyum içinde yürütülen ilçeye gelen depremzedeler, önce Kaymakamlık bünyesinde kurulan Açık Kapı birimine kayıt edildikten sonra barınma, giyim ve yemek başta olmak üzere tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’ndeki Afet Uyum Merkezi’nden.

Ayrıca Edremit Belediyesi’nin konaklama tesisleri de depremzedelerin kullanımına açıldı. İlk olarak Güre Mahallesi’ndeki Afrodit Termal Otel’e depremzedeler yerleştirilmeye başlandı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, büyük bir felaket yaşadığımızı ve olayın ilk gününden itibaren yaraların sarılması için tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek, “Edremit halkı çok güzel bir dayanışma örneği gösterdi. Vatandaşlarımızın da desteğiyle toplanan yardımları deprem bölgesine gönderdik. Şimdi ilçemize gelen depremzedelerimize destek olma zamanı. Kaymakamlığımız ve AFAD ile uyum içinde beyin sarsıntısı mağduru vatandaşlarımızı ağırlamaya ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz. Belediyemizin otellerini ve tesislerini hizmete açtık. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde de yaşamsal faaliyetler için gerekli güçlendirmeyi sağlıyoruz. Yaşadığımız büyük acıyı birbirimize destek olarak dayanışma ile hafifletebiliriz. Edremit Belediyesi olarak yaraları sarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

malazgirthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu