Haber

Gazeteci Seran Vreskala ve erkek arkadaşı trafikte saldırıya uğradı

Gazeteci Seran Vreskala ve erkek arkadaşı, dün saat 15.30 sıralarında İstanbul Beşiktaş Adnan Saygun Caddesi’nde trafikte seyir halindeyken motosikletli 4 kişinin saldırısına uğradı. Saldırganlar tarafından darp edilen gazeteci Seran Vreskala şikayetçi oldu.

ÖNCE HAKARET ETTİLER…

Saldırının ardından gazeteci Seran Vreskala, Levent Polis Merkezi’ne giderek suç duyurusunda bulundu. Vreskala yaşananları şöyle anlattı:

“29 Ekim günü saat 15.30 sıralarında erkek arkadaşımla birlikte evden çıktık. Adnan Saygun Caddesi’nden Ulus’a doğru gidecektik. Adnan Saygun Caddesi’ne giden yoldaki kavşaktayken trafik çok yavaş akıyor ve yol iki şeritten oluşuyordu. Bu sırada 3 motosiklet iki şeridin ortasından tehlikeli bir şekilde geçmeye çalıştı. Ben de sürücü tarafındaki camı açtım ve motosikletlilere ‘Şeridinizde kalacak mısınız? Bir araba gibi önüme çektiğinin farkında mısın?’ Söyledim. Tam önümüzde bulunan 54 AEP 640 plakalı motosiklet sürücüsü ‘sus, gecikme, yoluna devam et’ diyerek bana küfretti. Erkek arkadaşım bu küfürleri duyunca araçtan indi ve ‘Şeridinden mi geçeceksin, bir bayanla nasıl konuşursun?’ dedi. söz konusu. Bu sırada 34 FEG 522 plakalı ikinci motosikletin sürücüsü erkek arkadaşımın yanına gelerek erkek arkadaşımı itti ve ardından suratına yumruk attı. Bunun üzerine araçtan indim ve videoyu çekecekken 34 FEG 522 motosikletin yolcu tarafındaki bir kadın gelip boğazımı iki kez sıktı ve telefonumu elimden almaya çalıştı.

Erkek arkadaşım bunu görünce beni boğan kadını itti. Bunun üzerine iki motosiklet sürücüsü gelerek, “Bir kadını nasıl itersiniz, kaç yaşındasınız ihtiyar, gelin size nasıl dövüleceğini gösterelim” dedi. 54 AEP 640 plakalı ilk motosiklet sürücüsü arkadaşımın kafasına yumrukla vurmaya başladı, onlar da onu yere yatırarak vurmaya başladılar. 54 AEP 640 plakalı motosikletin erkek sürücüsü, elindeki anahtarı iki parmağı arasına yerleştirerek bana sert bir şekilde vurmaya çalıştı. Biz ayrılırken aracımızın plakasını çektiler ve ‘Plakanızı aldık, sizi bulacağız, göreceksiniz’ dediler. “Vücudumun çeşitli yerlerinde çizikler, morluklar ve morluklar var.”

‘DAKİKALARCA BENİ VURDULAR’

Vreskala’nın erkek arkadaşı ise ifadesinde şunları söyledi: “Motosiklet sürücüsü yanıma geldi, beni itti ve ardından suratıma yumruk attı. Seran araçtan indi ve o videoyu çekmek üzereyken yolcu tarafında bir kadın belirdi. 34 FEG 522 motosiklet gelip erkek arkadaşımın boğazını sıktı, ben de bunu yaptım.” Bunu görünce Seran’ı boğan kadını ittim. Bunun üzerine iki motosiklet sürücüsü yumruklarıyla kafama vurmaya başladı. Daha sonra 34 FEG 522 plakalı motosiklet sürücüsüyle birlikte beni yere atıp vurmaya başladılar. Başıma ve yüzüme yumruk atmaya başladılar. Bu arada gözlüğüm kırıldı. . Kafamı korumaya çalıştım. Vücudumun çeşitli yerlerine vurdular. Yaklaşık 3-5 dakika boyunca bana vurmaya devam ettiler. Daha sonra çevredeki vatandaşlar beni kendi aracıma bindirdiler. Seran’ı dışarıda darp ettiklerini görünce tekrar dışarı çıkıp Seran’ı onlardan aldım. 54 AEP 640 plakalı. 1 numaralı motosiklet sürücüsü beni görünce bana şöyle dedi: ‘Dersini almadın mı ihtiyar?’ “Yine yüzüme yumruk atmaya, yine dövmeye başladı. Sol kolumda morluklar, yüzümde şişlik ve morluklar, sol kalçamda da sıyrıklar ve morluklar var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu