Haber

Gazze’de doktor kalbi duran kişiyi böyle hayata döndürmeye çalıştı

Hamas7 Ekim’de başlatılan Mescid-i Aksa Tufanı’na tepki İsrail, Gazze24 gündür Türkiye’yi bombalıyor.

HASTANEDE ÇEKİLEN GÖRÜNTÜ SES YAPTI

Binlerce Filistinli hayatını kaybetti Gazzeİsrail ordusunun son dönemdeki hedefi olan hastanelerde çekilen bir görüntü büyük ses getirdi.

SEDYEDE DAKİKALARCA KALP MASAJI VERDİ

Bitmek bilmeyen baskınlara rağmen bölgede çalışmalarını sürdüren doktorlardan birinin, kalbi duran kişiyi sedye üzerinde kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştığı sahneler yürekleri dağladı.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e kapsamlı bir saldırı başlattı. İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları başlattı. İsrailli yetkililer, Gazze’den düzenlenen saldırılarda 311’i asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında 3 bin 342’si çocuk, 2 bin 262’si kadın olmak üzere 8 bin 5 Filistinlinin öldürüldüğünü, 20 bin 242 kişinin de yaralandığını bildirdi. İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Batı Şeria’ya düzenlediği baskınlarda 120 Filistinli öldürüldü, yaklaşık 2 bin Filistinli de yaralandı. İsrail bombardımanında Gazze’de 35, Lübnan’da ise 1 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet bağlantı hizmetleri durma noktasına geldi. İsrail ordusu, 26 Ekim’den itibaren sınırlı kara operasyonlarını genişletmeye başladı ve hava saldırılarının dozunu artırdı. Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusunun hedefi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu