Haber

Hamas, “Terör örgütü değiller” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti

7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze’de Hamas’ın direnişi sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas hakkında “Onlar terör örgütü değil” derken, Hamas da bu sözlerle ilgili bir açıklama yaptı.

TANIMA ÇIKIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada İsrail-Hamas çatışmasına geniş yer verdi. İsrail ve ona destek veren Batılı ülkelere sert tepki gösteren Erdoğan, “Filistin davamızdan vazgeçmeyeceğiz” dedi. söz konusu. Ateşkesin derhal ilan edilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, Hamas’ın “terör örgütü değil, topraklarını ve vatanlarını korumak için mücadele eden bir grup kurtuluş ve mücahit olduğunu” söyledi. İfadelerini kullandı. Bu sözler hem ülkemizde hem de dünyada geniş yankı buldu.

ERDOĞAN’IN BAŞINDA 4 İSİME TEŞEKKÜR ETTİLER

Bu sözler henüz söylenirken Hamas’tan bu sözlerle ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada, “Hamas’ı, El Kassam Tugaylarını ve Filistin direnişini terörist olarak etiketlemeyi reddeden resmi duruş ve açıklamaları büyük bir ilgi ve takdirle takip ediyoruz. Türkiye ve Cezayir cumhurbaşkanları, Malezya Başbakanı ve bugün Sayın Bakanımız. Umman Dışişleri Bakanlığı, Hamas hareketinin toprağı, halkı ve anavatanı.” “Kendini savunan bir ulusal kurtuluş hareketi olduğunu açıkça belirten bu açıklamaları takdir ettiğimizi ifade ediyoruz.” ifadelere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu