Haber

IGMG’nin Türkiye’deki deprem bölgesine yardımı devam edecek

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Lideri Kemal Ergün, 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen ve büyük tahribata yol açan depremlerden etkilenenler için Avrupa’dan yaptıkları uzun vadeli yardımın uzun süredir devam ettiğini söyledi.

Almanya’nın Köln kentinde bulunan IGMG’de düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Ergün, depremler sonucunda büyük yaralar açıldığını ancak bu yaraları birlikte saracaklarını ifade etti.

Ergün, “Yüreğimiz yanıyor. Türkiye ve Suriye’de 11 ili etkileyen, onbinlerce canımızı alan, binlerce yaralıyı geride bırakan bir sarsıntı yaşadık. Milyonlar evsiz kaldı. Eşlerimiz, dostlarımız, kardeşlerimiz etkilendi. Biz de bu yıkımı, bu acıyı tüm kalbimizle hissediyoruz, yaşadık, yaşıyoruz.” söz konusu.

İGMG Başkanı Ergün, şöyle devam etti:

“Peygamber (s.a.v.) elbet doğru söylemiştir. Uzuvları hasta olan vücudun bir parçası olarak biz de acıyı yüreğimizde hissettik, hızla seferber olduk. Elimizden geldiğince yola çıktık. Ulaşmak acı verir. Kardeşlerimiz, hayat kurtarmanın, yara sarmanın, as olmanın yollarını aradık. Çadır olmanın yollarını aradık. Yaramız derin, yapılacak çok iş var. Bu yarayı sarmanın uzun zaman alacağını biliyoruz. Sabırla, merhametle, metanetle ve sağduyuyla çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Bu çabaya katılan, gönüllü olan, dayanışma gösteren herkese teşekkür eden Ergün, “Büyük bir yaramız var. Bu yarayı ancak birlikte, birbirimize yardım ederek, dayanışmayla sarabiliriz. seferber olduk. Teşkilatımızın her biriminde büyük bir emek var. Daima bir arada.” Kardeşlerimize ekmek olalım, su olalım. Çadır olalım, oyuncak olalım, şeker olalım. Bere olalım, kazak olalım. Bir olalım ama hep beraber olalım.” ifadelerini kullandı.

İftara Almanya’nın yanı sıra Türkiye’nin Köln Başkonsolosu Turhan Kaya, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu