Haber

İsrail basınında dikkat çeken Fidan yorumu: Kilit rol oynadı

Hakan Fidan’ın Dışişleri Bakanı olarak atanması dünyada konuşulmaya devam ediyor.

İsrail merkezli Jerusalem Post haber sitesinde “Yeni Türk Dışişleri Bakanı İsrail ile işbirliğinde büyük rol oynadı” başlıklı bir analiz yayınlandı.

İki ülke ilişkilerinde Fidan’ın kilit rol oynadığını yazan Jeruselam Post Fidan, Ankara-Kudüs ilişkilerinde uzun yıllardır kilit rol oynayan ve İsrail istihbarat liderliğiyle bağları olan biri” dedi.ifadeleri kullandı.

Haberde İsrail Bölgesel Dış İlişkiler Enstitüsü Mitvim’in lideri Nimrod Goren’in görüşlerine yer verildi.

Gören, bu nedenle Fidan’ın uzun yıllar Ankara-Kudüs bağlarında kilit rol oynadığını belirterek, “Ülkeler arasındaki gerilim zamanlarında bile İsrail istihbarat liderliği ile bağlantıları var.” söylenmiş.

“DENEYİM, BİLGİ VE GÜVENE SAHİP OLUN”

Bunun üzerine Fidan’ın “İsrail-Türkiye ilişkilerini geliştirmeye yönelik hamlelere öncülük etti”Gören şunları söyledi: “Erdoğan göreve geldiğinden beri güvenlik stratejisinin içinde. Türkiye’nin bölgedeki ilişkilerine ilişkin tüm merkezi sorunları ele aldı. Başkanın güvenine, büyük tecrübesine ve bilgisine sahip.

Yazıda, gazete ‘Türkiye-İsrail yakınlaşmasında rol oynayan Başkan Isaac Herzog’un sırrı’olarak tanımladığı Haham Marc Schneier’in görüşleri

schneier, Fidan, İsrail istihbaratıyla İsrail’in Hamas konusundaki yaygarası da dahil olmak üzere çeşitli konularda doğrudan görüşmelerde bulundu.‘ söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu