Ekonomi

ITO Başkanı Avdagiç’ten OVP değerlendirmesi

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, “3 Yıllık Orta Vadeli Program piyasa beklentilerinin yönetilmesinde önemli bir çıpa görevi görecek. OVP ile enflasyona ilişkin bozulan beklentilerin artacağı yeni bir dönem başladı” dedi. olumlu bir yol izle.”

Avdagiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Programa ilişkin yazılı açıklamasında, 2024-2026 dönemini kapsayan programla “piyasanın duymak ve görmek istediği bir yol haritasının” çizildiğini belirtti.

Avdagiç, “3 Yıllık Orta Vadeli Program (OVP), piyasa beklentilerinin yönetilmesi açısından önemli bir çıpa görevi görecek. OVP ile birlikte enflasyona ilişkin bozulan beklentilerin olumlu seyredeceği yeni bir dönem başladı.”

OVP’de mali disiplin ve reel sektör hassasiyetlerinin istikrarlı bir şekilde ele alındığını kaydeden Avdagiç, “Orta Vadeli Program ile enflasyonun tek haneye indirilmesine yönelik kararlı adımlar planlanırken, üretimi, ihracatı destekleyecek seçici politikalar planlanıyor. ve istihdam gündemdedir.”

Avdagiç sözlerini şöyle tamamladı:

“Sürdürülebilir ve kalıcı büyüme için yapısal reformlara odaklanmayı uygun buluyoruz. Hedeflerin gerçekçi ve tutarlı belirlenmesi pazarın ufkunu netleştirecek. İş dünyası olarak yeni yatırım planlarımızla OVP’deki hedeflerde yer alacağız” ” – İSTANBUL

kemerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu