Haber

KKTC’de yeni kabine açıklandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) kabine bir kez daha değişti. KKTC Başbakanı Ünal Üstel, kabinedeki bazı bakanları değiştirerek yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sundu. Üstünel başkanlığındaki kabinenin ana ortağı olan Ulusal Birlik Partisi (UBP) kanadındaki 8 bakandan 4’ü değişirken, bir bakanın misyonu da değişti. Böylece İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Maliye Bakanı Alişan Şan, Sağlık Bakanı İzm Gürçağ Altuğra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy kabine dışında kaldı.

Başbakan Ünal Üstel başkanlığındaki Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve yine Doğuş Partisi (YDP) Koalisyon Hükümeti 12 Mayıs 2022’de kuruldu. 27 Temmuz 2022’de Maliye Bakanı Sunat Atun istifa etti ve yerine Alişan Şan atandı. .

Kabinenin son hali

Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Maliye Bakanı Özdemir Berova, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Tarım ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş Kelle, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu