Haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde herkesin yüzü gülüyor

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İşçi Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamında imzalandı. İmza töreninde Önder Ergün’ün yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Meclis MHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, Genel Sekreter Yardımcısı Funda Solak, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Özünlü, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Harun Yıldız, MASKİ İnsan Kaynakları Daire Başkanı Hayri Okkalı, Besot GİBİ. Genel Müdür Mustafa Yur, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, Hizmet-İş Sendikası Manisa 2 Nolu Şube Lideri Tekin Turgut ve Şube Başkan Yardımcısı Kenan Gök hazır bulundu.

3805 İŞÇİMİZE %80 VERİLECEK FİYAT 27.510 TL OLDU
Manisa Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı şirketlerde görev yapan 4 bin 615 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hizmet-İş Sendikası ile bugün yaptığımız toplantıların ardından, Çalışanlarımızın özlük haklarına ilişkin nihai sonuca ulaştık. Biz burdayız. Öncelikle değerli Genel Başkan Yardımcımız İdris Ersoy’a ve Hizmet-İş Manisa temsilcisi kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu görüşmelerde karşılıklı iyi niyet çerçevesinde, aileniz, çocuklarınız ve sevdiklerinizle birlikte kendinizi çok daha huzurlu ve keyifli hissedebilmeniz için Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar çerçevesinde bir anlaşmaya vardık. Bir kez daha teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemiz, MASKİ Genel Müdürlüğümüz ve iştiraklerimizdeki 4 bin 615 hizmet çalışanımızın fiyatlarını güncelledik. Sendikamızla yaptığımız görüşmeler sonucunda 745 çalışanımızın aldığı en düşük fiyatı 26 bin 508 TL olarak belirledik. Bunun dışında iş gücümüzün yüzde 80’ini oluşturan 3 bin 805 çalışanımızın alacağı ortalama ücreti 27 bin 510 liraya çıkarıyoruz. “Bunun dışında çalıştıkları iş birimine göre sınıflandırdığımız 65 çalışanımızın üst limiti 27 bin 510 liranın üzerinde, üst limiti ise 40 bin liranın üzerindedir” dedi.

YILLIK YÜZDE 135 ARTIŞ
Artışın ayrıntılarını paylaşan Önder Ergün, “Yaptığımız bu güzelleştirmeyle yıllık bazda yüzde 135; Son 6 ayı baz aldığımızda yüzde 69 oranında bir artış gerçekleştirdik. Bilindiği gibi devletimiz tarafından memur maaşlarına yüzde 49,25 oranında zam yapıldı. Bunu dikkate aldığımızda siz değerli çalışanlarımıza sağladığımız artış oranı ortadadır. Yani yüzde 20 daha fazla maaş alacaklar. Burada ikinci bir güzel haberi paylaşayım. Bunların hepsi sizin için. “Bunlar sana yapılan güzelliklerdir” dedi.

Sendikadan müjdeli haber
Sendikanın yaptığı jeste değinen Önder Ergün, şunları söyledi: “Mevcut yaşam koşullarını, hayatın zorluklarını, ekonomik sıkıntıları ve cebimizdeki net bedeli değerlendirmek noktasında sendikamızdan çok güzel bir jestle karşılaştık. Konuşmalarıma yeniden başladığımda da söylediğim gibi. Bunu da burada belirtmek istiyorum. İlk 6 ay boyunca sendikamız sizden herhangi bir üyelik aidatı kesintisi yapmayacaktır. Bunu burada belirteyim. Ben hem Genel Başkanlığım huzurunda hem de sizler adına kendilerine teşekkür ediyorum. Çorbaya biraz tuz katalım diye bu güzel jesti kabul ettiler.”

KATKIDA BULUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Göreve geldikleri ilk günden bu yana çalışanların özlük hakları, maaşlarının zamanında alınması, sosyal hakları gibi konulara her zaman hassasiyetle yaklaştıklarını vurgulayan Önder Ergün, “Bugün de aynı hassasiyetle yakında imza atacağız. Çalışanlarımızın ve değerli ailelerinin yüzünü güldürecek sözleşme. Bu vesileyle, yeni maaş artışlarının siz değerli çalışanlarımıza ve değerli ailelerine hayırlı ve bereketli olmasını canı gönülden temenni ediyorum. Birlikte özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Manisa’ya hizmet etmek. Kendim ve Manisa’lı hemşehrilerimiz adına bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun, takdir edilsin. Ben başlamadan önce bir tane yapayım. Son ekleme. Bu çalışmalarda görev alan çok değerli kardeşlerimiz var. İnsan Kaynakları Bölüm Başkanımız, Genel Sekreter Yardımcımız, Müdür Yardımcılarımız, tek tek isimlerini vermeyeceğim ama onların da çok büyük katkıları var. Hepsi oradaydı. Bu toplantılarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HİZMET-İŞ’TEN LİDER ERGÜN’E TEŞEKKÜR
Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, “Sendikamız adına teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz dönem toplu sözleşmemizi imzaladık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile bu yılın ocak ayında bir değerlendirme yapacağımızı konuştuk. Liderimizle oturup bu düzenlemeyi yaptık. Liderimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu noktada hem memur oranının hem de yıllık enflasyonun arttığı bu toplu sözleşmeye imza atmak bizim için değerli ve keyifliydi. Çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. “Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu