Haber

SANKO Holding milli para okçusu Yiğit Caner Aydın’a sponsor oldu

– SANKO Holding milli paraşütçü Yiğit Caner Aydın’a sponsor oldu

İSTANBUL – SANKO Holding, dünya şampiyonu milli paraşütçü Yiğit Caner Aydın’a sponsor oldu.

SANKO Holding, dünya şampiyonu milli paraşütçü Yiğit Caner Aydın’ın sponsoru oldu. SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu’nun katıldığı sponsorluk basın toplantısı İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Çocukluğunda teknolojiye ilgi duyduğunu belirten Yiğit Caner Aydın, “Sonraki yıllarda bilgisayar hayatıma girince yazılım öğrenmeye başladım. Bu işten para kazanmaya başladım. Üniversiteye geldiğimde , hayalim yazılım alanında çalışmaktı, yapabileceğimin en iyisini hedefledim.Hayat bir anda bambaşka bir şekle büründü.2013 yılında üniversite öğrencisiyken arkadaşımın üniversitesini ziyaret ederken başıma bir stand düştü. Omurilik yaralanması geçirdim, vefat ettim, 6 gün yoğun bakımda kaldım, ameliyatım başarılı geçti, yoğun bakımdayken birçok şeyi düşünme fırsatım oldu, kendi kendime şunu söyledim; bu olaydan sonra Ben yaşadım, sordum, “İnsanlar sana acıyarak mı bakacak yoksa insanlara ilham verecek kadar çaba mı göstereceksin? Sahip olduğum her şeyi en uygun şekilde göstermem gerekiyordu. 8 ay hastanede kaldım. Çok zor zamanlar geçirdik. Kazadan 2 ay önce bir kabus görmüştüm. Ellerimi ve bacaklarımı kaybettim. Kontrol edemedim. Uyandım ve bacaklarımı kontrol ettim. Bu olay beni çok etkiledi. Çok mistik bir olay. Bu konuda çok fazla korkum vardı. “Kaza anında her şey bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti” dedi.

“Paralimpik Oyunları’nda altın madalyayı takmak istiyorum”

Kaza geçirdiğinde ‘neden ben’ diye sorgulamadığını belirten Aydın, “Bu kazayı geçirdiğimde ‘neden ben’ diye sorgulamadım. Bir görevim olduğunu sanıyordum. ‘Bundan sonra’ dedim. , O kadar çok çalışacağım ki insanlara rol model olacağım.’ Tekerlekli sandalye bile kullanmıyorum, aslında doktorum. Onun gözünde mucizeydi. Her gün çalıştım. Bir süre sonra okçuluk sporuyla tanıştım. Yaklaşık 2,5 yıl fizik tedavi gördüm. Bir gün Hastaneden dönerken babam bana o gün işyerinde tanıştığı milli okçudan bahsetti, Naci Yenier’di, milli takım düzeyinde sporcu olduğunu söyledi, anlattı, sonra araştırdım. .O gün o hedefi koydum.İlk başta çok zorlandım.Ellerimi ve kollarımı kontrol etmek çok zordu.6 ay boyunca sadece kulübe gidip lastik çekerek antrenman yaptım.Okçuluğa ilk başladığımda Sol elle ok atmaya başladım. Sol tarafımla yapamadım. Farklı analizler. Bulmak zorundaydık. Günden güne gelişti. Burada herkesin büyük desteği vardı. 2017 yılında milli gruba davet edildiğimde, Çok ilerleme kaydettim, atışlarım çok iyi gelişti, o yıl Çin’de bir dünya şampiyonası vardı, bireyselde dünya 4’üncü oldum. Takım olarak iki rekor kırarak şampiyon olduk. Tüm çalışmalarımızın sonucunu boynunuza taktığınız bir madalya ile alıyorsunuz. Onun skalası başka, İstiklal Marşı’nı söylemek bambaşka bir duygu. Yarışmadan sonra insanların değer verdiği bir şeye dönüştü. Gün geçtikçe kendimi daha başarılı hissetmeye başladım. 2019’da bir kez takım şampiyonluğunu kazandık. 2022’de Dubai’de yapılacak dünya şampiyonasında hedefime ulaşmaya çok yaklaşmıştım. Orada kırmızı kart gördüm. Orada pes etmedim. O yarışmada bireysel dünya şampiyonu oldum. Hayallerimi gerçekleştirdim. Finalde iki Türk sporcuyla karşılaştık. Paralimpik Oyunlarında altın madalyayı takmak istiyorum. “Şubat ayında Dubai’de kota yarışması olacak” dedi.

“Hem ülkemiz hem de Paralimpik hareketi açısından önemli”

Milli sporcu, hedeflere tek başına ulaşılamayacağını da belirterek, “Herkesin büyük desteği var. Bu takviyelerin yanı sıra sponsorluk destekleri de çok değerli çünkü kişisel spor yapıyoruz. Bir sporcu sponsorluk desteği aldığında ilerleyebilir. Büyük bir motivasyonla SANKO Holding ile bağlantı kurduk, sponsorlukla birlikte.” Böyle bir organizasyonda yer almak da büyük bir gurur. Bugüne kadar milli formayı taşıyarak ülkemi gururlandırmaya çalıştım. Bugün aslında SANKO Holding ile birlikte gurur duyuyorum. Teknik olarak amatör bir şubeyiz. Bunu böylesine profesyonel bir yaklaşımla yapabilmek hem ülkemizin hem de ülkemizin bekasınadır. “Paralimpik hareket açısından değerlidir. İlham kaynaklarımdan birinin Cumhuriyetin kuruluş süreci olduğunu biliyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türk milletinin kararlılığından ve mücadelesinden ilham alıyorum” dedi.

Adil Sani Konukoğlu: “Yiğit Caner’in ülkemize büyük şampiyonluklar getireceğine inanıyorum”

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yiğit Caner Aydın’ın kendileri için değerli olduğunu vurgulayarak, “Spora bakış açısı kişi ve kurumlardan farklıdır. Ailemizin gelenekleri sporla iç içe olan insanlar olduğundan, Bizim spora bakış açımız çok farklı. 1979’da Gaziantepspor’un 1. Dünya Şampiyonluğu.” Lige ilk çıkan amcam Saim’dir. Daha sonra 7-8 yıl sonra 1.Lig’den düştü. 1989 yılında bu kez ağabeyim Abdülkadir’in şansı yaver gitti, Gaziantepspor’u yeniden Süper Lig’e taşıdı. Aradan yıllar geçti, 2019 yılında ben de Gaziantepspor’a taşıma şansı buldum. Olduğu ortaya çıktı. Destek arıyorduk. Hadi bulalım dedim. Yiğit bu sporu yaptığı sürece destek olalım dedik. Ülkemize büyük şampiyonluklar getireceğine inanıyorum. Okçuluk kadim sporumuzdur. Her iki taraf için de hayırlı olsun. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Atalarımız Mustafa Kemal sayesinde buradayız. Bugün bu bayrak dalgalanıyorsa onun sayesindedir, şehitlerimiz. “Tüm ekonomik gücümüzle çalışarak bu ülkenin bayrağını sonsuza kadar dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından imza töreni ve balo fotoğrafı çekimi gerçekleştirildi.

camasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu