Ekonomi

Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretim Tesisi toplantısı gerçekleştirildi.

Çıldır’ın Sazlısu köyünde yapılması planlanan Elektrik Üretim Tesisi toplantısı dün köylülerin katılımıyla köy toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl Çevre Müdürlüğü çalışanlarının da katıldığı toplantıya, Sazlısu köyü muhtarı ve köylülerinin yanı sıra Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri Baha Yunusoğlu ve Gürbüz Arpaçay, CHP İlçe Lideri Nevzat Hoş ve çevre köylüler katıldı. ve Şehircilik ve proje sahibi firma yetkilileri.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin bilgisi ile başlayan toplantıda köylüler oybirliğiyle Güneş Enerjisi Santrali üretim çalışmasına hayır dedi. Bölgede hayvancılığın sonlandırılacağı konusunda hemfikir olan köylüler, bu kararın ve yanlışlığın bir an önce tersine çevrilmesi ve bu duruma son verilmesi için adım atılmasını istedi.

Köy Muhtarı Akif Baydar, bu konuda her türlü girişimi yapacaklarını ve bu yetki sisteminin işin takipçisi olacağını belirterek, köyde hayvancılığın sona ermesiyle göçün hızlanacağını söyledi.

Toplantı sonunda yüklenici firma yetkilileri konu hakkında kendilerini bilgilendirerek ÇED raporu hazırlık aşamasında olduklarını, köylülerin bu konudaki tepki ve hassasiyetlerinin dikkate alınacağını ve bu çalışmanın yapılacağını ifade etti. iptal bile edilebilir. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu