Haber

Abdüllatif Şener’in Hacıbayram Veli Üniversitesi rektörü olduğu iddiası saçma sapan çıktı!

Abdullatif Şener’in rektörlük görevine sosyal medyada geniş yer buldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı, iddiaya yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi.

İddia kısa sürede farklı sosyal medya hesaplarından yayıldı.

Son dönemde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin rektörlüğünü Abdüllatif Şener’in yapacağına dair iddialar ortaya atılmış, bu iddia haber sitelerinde ve sosyal medyada kendine yer bulmuştu.

İDDİALAR YALAN

Rektörlerin Üniversitelerde Akademik Teşkilat Yönetmeliği’nin 4’üncü maddesine göre Cumhurbaşkanı tarafından atandığı belirlendi ve karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri incelendiğinde Abdüllatif Şener’in Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne atanmasına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadığı anlaşıldı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine Resmi Gazete üzerinden ulaşmak mümkündür.

Ayrıca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde de söz konusu iddiaya ilişkin herhangi bir duyurunun yer almadığı görülüyor. Resmi sayfada, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Üzülmez tarafından gerçekleştirildiği bilgisine ulaşmak mümkün.

İddiaya konu olan Abdüllatif Şener’in rektörlük görevine atanmasına ilişkin resmi sosyal medya hesaplarında rastgele bir açıklama olmadığı belirlendi.

YÖK’ün resmi internet sitesinde Abdüllatif Şener’in atanmasına ilişkin rastgele bir açıklama olmadığı anlaşıldı.

 

 

 

 

 

demrehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu