Haber

Lider Biden’ın oğlu vergi kaçakçılığı ve yasa dışı silah suçlarını kabul edecek

ABD (ABD) Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın vergi kaçakçılığı ve yasa dışı silah bulundurma suçlarını kabul edeceği belirtildi. Son Biden, federal savcıyla yaptığı sözleşme gereği hapisten çıkacak.

Federal savcılarla anlaşma yapan 53 yaşındaki Hunter Biden, federal gelir vergisi dolandırıcılığı hatasını kabul edecek ve buna karşılık savcılık, silah bulundurma suçlamasını geri çekecek.

KONTROLLÜ ÖZGÜRLÜK İSTEYECEĞİZ

Bu anlaşmayla birlikte savcıların oğlu Biden’ın hapis yerine denetimli serbestliğini isteyeceği belirtiliyor.

Haberin ardından Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Başkan ve First Lady, oğullarını seviyor ve hayatını yeniden kurmaya devam ederken onu destekliyorlar.” kelimeler kullanıldı.

TRUMP’UN HEDEFİ

Avcı Biden, 2018 yılında uyuşturucu bağımlısıyken silah edinmekle suçlandı. Bu nedenle başta eski Lider Donald Trump olmak üzere Cumhuriyetçi muhalefetin hedefi hep buydu.

Karara “Truth Social” platformunda tepki gösteren Biden’ın selefi Trump, Hunter Biden’ın tüm kabahatlerine rağmen “küçük trafik ihlali” cezasına çarptırıldığını söyleyerek adalet sisteminin “bozuk” olduğunu savundu.

Muhalefet, Joe Biden’ın Barack Obama’nın genel başkan yardımcısı olduğu dönemde (2009-2017) babasının bağlantılarından ve adından yararlanarak, Hunter Biden’ı Ukrayna ve Çin’de şüpheli işler yapmakla suçluyor.

Joe Biden, Cumhuriyetçilerin oğluna yönelttiği tüm yolsuzluk suçlamalarını reddediyor. Avcı Biden ise bu çalışmaları tekrarlamayacağını belirtiyor ve yasa dışı bir şey yapmadığını iddia ediyor.

KAYNAK: EURONEWS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu