Haber

AK Parti Gençlik Kolları 81 ilde çöp topladı

AK Parti Gençlik Kolları, şehirleri daha yaşanabilir kılmak ve farkındalık yaratmak amacıyla 81 ilde “Doğa için çöp topluyoruz” etkinliği düzenledi.

AK Parti Gençlik Kolları’ndan yapılan açıklamaya göre, 81 ildeki gençlik örgütü üyeleri, etkinlikte şehirlerin sokaklarını, parklarını ve plajlarını temizledi.

Mamak’taki çöp toplama etkinliğinde konuşan AK Parti Ankara Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Zehranur Aydemir, partisinin kuruluşundan bu yana çevre politikalarını siyasetin merkezine aldığını söyledi.

Geri dönüşümü esas alan çevre politikasının bir yandan ülke ekonomisine, diğer yandan doğaya saygılı sürdürülebilir bir yaşamın yaratılmasına katkı sağladığına dikkat çeken Aydemir, gençlik kuruluşlarının her zaman ön planda olduğunu vurguladı. Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen doğal afetlerde insanlara yardım.

Aydemir, “Yüzyılın felaketlerinde, tarihimizin en büyük yangınlarında, sel felaketlerinde ve daha birçok olayda devletimizin ve milletimizin yaralarını sarmak için cemrelerimiz bir an bile sahadan ayrılmamıştır. Ayrıca cemrelerimiz de Fidan dikiminden doğadaki hayvan dostlarımızın yiyecek, su gibi tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar her zaman oradayız.” “Sürdürülebilir bir çevre için sahada.” değerlendirmesini yaptı.

musabeyli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu