Haber

Üniversiteler 9 Ekim’e ertelendi mi? Üniversitelerin açılış tarihi ekim ayına mı ertelendi, neden ertelendi?

Üniversiteler 9 Ekim’e ertelendi mi? Bu soru başta üniversite öğrencileri olmak üzere pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Okulların açılmasından hemen önce okulların açılışının 2 Ekim’e ertelendiği haberi gündeme geldi. Okulların 2023-2024’te ne zaman açılacağı araştırılıyor. Peki üniversiteler 9 Ekim’e ertelendi mi? Üniversitelerin açılış tarihi ekim ayına mı ertelendi, neden ertelendi?

ÜNİVERSİTELER 9 EKİM’E ERTELENİR Mİ?

Üniversitelerde yeni dönemin ne zaman başlayacağı henüz belli değil. YÖK bünyesinde eğitim veren üniversitelerin açılış tarihleri ​​farklılık gösterebilmektedir. Üniversitelerde güz döneminin Eylül ayının üçüncü veya dördüncü haftasında başlaması bekleniyordu. Ancak normalde her yıl eylül ayının sonunda başlayan üniversite eğitim dönemi bu yıl birçok üniversite tarafından 2 Ekim ve 9 Ekim tarihlerine ertelendi.

Bu kararın temel nedeni Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) yönlendirmesi ve belirli koşullardır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi gibi bazı üniversiteler, öğrencilerin daha inançlı ve sistemli bir eğitim süreci geçirmesi amacıyla YÖK’ün önerisi doğrultusunda açılış tarihini erteledi.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu