Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Çevre Dostu Çiftçi Kart’ Projesi Çanakkale’de Tanıtıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi‘nin ‘Çevre Dostu Çiftçi Kartı’ projesi Çanakkale’de Vatandaşlık Derneği tarafından düzenlenen ‘Daha Fazla Sorumluluk, Daha Az Plastik’ çalışmasında tanıtıldı.

Çanakkale’de, ‘Daha Fazla Sorumluluk, Daha Az Plastik’ projesi kapsamında, Kentliler Derneği ile uyum içinde, Kazdağları ve Edremit Körfezi’nde pestisit kullanımından kaynaklanan plastik kirliliğinin yönetilmesini sağlamak için çalışma düzenlendi. Derneğin davetlisi olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Çevre Dostu Çifte Kart’ projesi ile Çanakkale’de kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya katıldı.

Toplantıda Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Sıfır Atık ve Çevre Eğitimi Şube Müdürü Fulya Koral, ‘Çevre Dostu Çift Kart’ projesi hakkında sunum yaptı. Koral, Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu projeyle 7 ayda bin 408 çiftçinin pilot bölge olan Kumluca’da bin 150 kilogram tarımsal ambalaj atığını topladığını söyledi. Koral, halkın katılımıyla desteklenen ve ilgi gören projeyi, örtü altı tarımın en önemli merkezi olan Antalya’da kent geneline yaygınlaştırmayı hedeflediklerini de ifade etti.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu