Haber

Antalya’da depremzedelere destek sürüyor

Antalya’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar sürüyor.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek depremzedeler için toplanan yardımları ve yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Yazıcı, merkez gönüllülerinin desteğiyle toplanan yardım malzemelerinin uyum içinde otel ve pansiyonlarda kalan depremzedelere ulaştırılmak üzere Kızılay, Antalyaspor ve Antalya Valiliğine ait tır ve otobüslerle “Gönül Mağazaları” olarak yola çıktığını bildirdi. Antalya Valiliği ile

Yazıcı, “Gönül Mağazaları” ile birlikte depremzedelerimizin bir an önce bu yardımlardan faydalanabilmeleri için yardımları ayağına kadar ulaştırmak için çalıştıklarını belirten Yazıcı, “İçeride tüm kıyafetler var. Vatandaşlarımız burada olacak.” Buradan istedikleri kıyafetleri ihtiyaçlarına göre alabiliyorlar.” dedi.

Depremzedelere destek

Akseki ilçesinde depremden etkilenen çocukları olumsuz duygulardan uzaklaştırmak için hevesli anaokulu öğretmenleri ve psikologlar tarafından çalışmalar yapılıyor.

Akseki Aysel Güleç Anaokulunda gruplara ayrılan çocuklarla özel olarak ilgilenen öğretmenler, depremin izlerini silmek için çalışıyor. Gönüllü öğretmenler çocuklara masal okutuyor, resim yaptırıyor, çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak psikolojik travma yaşamalarını engelliyor.

Depremzedeler için Alanya’da seyyar kuaför

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, deprem bölgesinden Alanya’ya gelen vatandaşlara seyyar kuaför ile hizmet verildiği belirtildi.

Otel, yurt ve pansiyonlarda kalan depremzedelere ücretsiz hizmet verildiğini belirten “Obagöl mevkiinde park halinde bulunan seyyar kuaför tüm depremzedelerin saçlarını sakallarını kesti.” ifadeler kullanılmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Manavgat’ta bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan depremzedelerin kullanımı için yurt bahçesine oturma bankları ve masalar yerleştirdi.

Kemer Belediyesi’nden “Kan Bağışı Kampanyası”

Kemer Belediyesi’nden yapılan açıklamada, depremzedelerin kan ihtiyaçlarının karşılanması için Kızılay iş birliğiyle “Kan Bağışı Kampanyası” başlatıldı.

Kampanya kapsamında ilk bağışı Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Emin Gül yaparken, belediye çalışanları ve vatandaşlar kan bağışı için sıraya girdi.

daday-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu