Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca’nın Dertlerini Vatandaş Dinledi: “Kıyma Yerine Tavuk Ciğeri Yiyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın dinlediği Denizlili vatandaş, Karaca’ya “Vatandaş şu anda et yiyebilir mi?” sorusuna ise elindeki poşeti göstererek, “Kıyma yerine tavuk ciğeri yiyoruz” yanıtını verdi. Karaca, “Söz veriyorum. Bizim hükümetimizde Et ve Süt Kurumu ile birlikte et, peynir ve süt fiyatları yarıya inecek.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli Çameli’de vatandaşların acısını dinledi. Kasap ziyareti sırasında havuz medyasında vatandaşların kilolarca et alabileceği haberlerinin çıktığını hatırlatan Karaca, “Kilosuyla et alabilen var mı?” diye sordu. Kasap, “Çok zor, eskisi gibi değil” dedi. Ziyarette alışveriş yapmak için dükkana giren bir vatandaşa “Vatandaş artık et yiyebilir mi?” “Dana kıyma yerine tavuk ciğeri yiyoruz. Tavuk ciğeri alıyoruz” diye cevap verdi. Karaca ise “Söz veriyorum. Devletimizde Et ve Süt Kurumu ile birlikte et, peynir ve süt fiyatları yarı yarıya inecek” diyerek, iktidara geldiklerinde esnaf ve halkın nasıl nefes alacağını anlattı. .

“SANATI BİTİRDİLER”

Çevre köylerde ayakkabı tamircisi olan emekli vatandaşlar yaşadıklarını şöyle anlattı:

“BİZİMKİ YETMEZSE YAŞLI ADAMIN MAAŞINI YİYORUZ”

Karaca’nın “Bunu karşılayabilecek misin?” Bir esnaf sormuş, “Mümkün olduğunca cebimizden yememeye çalışıyoruz ama yapıyoruz. Bizimki yetmiyorsa yaşlıların emekli maaşlarını yiyoruz. Burada harcıyoruz.” Karaca, “İktidara geleceğiz, 14 Mayıs’tan sonra ilk Kurban Bayramı’nda herkesin hesabında 15 bin lira olacak. Kurbanı siz keseceksiniz. torunlarınla ​​birlikte yiyeceksin, ne yapalım değiştirelim.”

“KADIN VE BİZ BU ÜLKEYİ BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Karaca, ziyaret ettiği bir kadın esnafla kadınlara Aile Destek Sigortası’ndan hesaplarına yatırılacak paralara, emeklilik hakkından genç üretici ve kadınların sigortalanmasına kadar CHP’nin kadınlara yönelik politikalarını anlattı. Karaca, “Kadınlarla birlikte bu ülkeyi değiştireceğiz. Bu düzeni hep birlikte değiştireceğiz. Esnafın, emeklinin, çocukların yüzünü güldüreceğiz.”

Kaynak: ANKA / Güncel

haber-alucra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu