Haber

CHP’li Bilek: Siirt’te ‘açık oy’ baskısı yapılıyor

TAMER ARDA ERSİN

CHP Parti MeclisiÜyesi Nevaf Bilek, “Pervari’nin Doğanköy’üne gittim. oy İptal edilmesine sebep olan köy… Köylüler açık oy kullanma baskısı altında… Açık oylamanın asıl nedeni bu. Tüm oyların AKP’ye gitmesini istiyorlar” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002’de ara seçimle milletvekili seçildiğini söyledi. Siirt gittiği köyde “açık oy” baskısı yapıldığını iddia etti. Bilek, ANKA’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Pervari’de Doğanköy’e gittim. 2002’de seçimin iptal olmasına sebep olan köy. Hatırlarsınız 2002 seçimlerini hatırlayan arkadaşlarımız bilir. Hani sandık yoktu çünkü. Böyle bir senaryo vardı. bir proje.Seçimin iptal sebebi Siirt Pervari idi.Doğanköy’de heyet ile köy ziyaretine gittik.Köylülere açık oy vermeleri için baskı yapılıyor.Açık oy vermelerinin asıl sebebi bu.Her şeyi istiyorlar. Oyların AKP’ye gitmesi için bir hamle hazırlığında olduklarını hissettik.

Her zamanki gibi yarın sabah saat 07:00’de Siirt’in Pervari Doğan köyündeyiz… Tarih tekerrür ediyor, bunu önlemek için ilçeden avukatlarımızı ve arkadaşlarımızı buraya göndereceğiz.

Seçime karışmamak adına bu açıklamayı yetkililere ve ulusal medyaya yapmak istedim.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu