Haber

CNN International: Erdoğan İstanbul’u geri almaya kararlı

ABD merkezli CNN International, Erdoğan’ın pazar günü İstanbul’da otobüste toplanan kalabalığa yaptığı açıklamada, “Şimdi önümüzde 2024 var. İstanbul’u kazanmaya hazır mısınız? Öyleyse durmayın.” sözünü gündeme getirdi.

İstanbul yönetimine eleştiri: Neyi başardılar?

Son olarak TOBB 79’uncu Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, kampanya vaatlerinin sadece seçime girmek için verildiğini söyleyerek muhalefeti eleştirdi ve şunları söyledi:

10’dan fazla büyükşehir belediye başkanınız var, İstanbul’da neler başardılar? Ankara’da? İzmir’de mi? İstanbul ve Ankara’da yaşıyorum. İzmir’i de yakından takip ederim.

“Erdoğan için kişisel değeri var”

İstanbul’un stratejik öneminin yanı sıra Erdoğan için kişisel bir değeri de var.” Burası onun doğduğu ve siyasi kariyerine başladığı yer ve ikametgahını elinde tutmaya devam ediyor.” ifadesi kullanıldı.

Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehri

CNN’in haberinde megakentin değeri şu ifadelerle ifade edildi:

Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul, bugün Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehridir. Ülkenin ekonomik gücüdür ve yaklaşık 16 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Şehri 25 yıl önce Erdoğan’ın da üyesi olduğu Refah Partisi, ardından AK Parti yönetti. Erdoğan, 2003’te başbakan olmadan önce 1994’ten 1998’e kadar İstanbul belediye başkanıydı.

Muhalefet toparlanamazsa kaybeder.

Önümüzdeki yıl yapılacak belediye seçimleri kapsamında İstanbul’da muhalefetin “zayıf” durumda olduğu belirtildi:

Muhalefet partileri bu seçim yenilgisinden sonra çok akılcı ve stratejik bir şekilde bir araya gelip işbirliklerini sürdürmezlerse, bazı muhalefet seçmenleri hayal kırıklığına uğrayabilir ve siyasetten tamamen uzaklaşabilir.

karahalli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu