Haber

İtalya’da bir kadın bıçaklanarak öldürüldü: Türk zanlı yakalandı

21 yaşındaki Celine Frei Matzohl, İtalya’nın Silandro kasabasında Türkiye’den Ömer Çim’in dairesinde ölü bulundu. Kadının eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Çim, cinayetin baş zanlısı olarak gözaltına alındı. Matzohl’un Haziran ayında Grass hakkında saldırı ve ciddi tehdit şikayetiyle şikayette bulunduğu öğrenildi.

Jandarma, Matzohl’un ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan eski erkek arkadaşı Ömer Çim’in dairesine gitti. Çim’in konutuna düzenlenen baskında Matzohl’un ölü bulunduğu belirtildi. Açıklamaya göre Matzohl bıçaklanarak öldürüldü.

İddiaya göre Avusturya’ya kaçmak isteyen Çim, Reschen Geçidi’nde yakalandı. Çim’in 16 Ağustos’ta hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Silandro Belediye Başkanı Dieter Pinggera, köyün şokta olduğunu belirterek, “Celine Frei Matzohl, Silandro’da tanınan bir kişiydi. Spor ve gençlik etkinliklerinde yer aldı. Sevgi dolu ve yardımseverdi. Ailesi de kasabada çok iyi tanınır. Hatırladığım kadarıyla son 50 yılda Silandro’da cinayet işlenmedi. Ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu