Haber

Kızı ve Damadın Sinsi Planı: Ünlü Ressamın Tablosunu Sahtesiyle Değiştirdiler

Emekli Büyükelçi Mehmet Orhan Aka, kızı ve damadının sinsi planı karşısında şok oldu. 92 yaşındaki emekli büyükelçiye ait olan ve yaklaşık yarım milyona mal olan tablo, sahtesiyle değiştirilerek müzayedede satışa çıkarıldı.

Olay, geçtiğimiz ay İstanbul Cihangir’de meydana geldi. Emekli Büyükelçi Mehmet Orhan Aka, kızının ve damadının çalındığını evin güvenlik kameralarına bakarken fark etti.

Pınar C. ve damat Ersin C., tabloyu Cihangir’de bir antikacıya götürerek, babalarının gönderdiğini ve müzayedede satmak istediklerini söyledi.

Antikacı da tabloyu alarak sosyal medya sayfasında paylaştı. Ancak sosyal medyada paylaşılan tablonun Aka’nın avukatı tarafından çalıntı olarak aranması üzerine Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisi harekete geçti.

Emniyete götürülen ve söz verilen Pınar Ç. Babasının tabloyu kendisine hediye ettiği öğrenilirken, kendisinin de tabloyu satmak için buraya getirdiğini söylediği öğrenildi. Pınar Ç. savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Kaçak damat Ersin Ç.’nin arandığı öğrenildi. devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu