Teknoloji

PC’ye Gelen PlayStation Oyunları Sony’ye Büyük Kazanç Getiriyor

PlayStation oyunları PC’ye geliyor Sony için büyük finansal faydalar sağlar. Öyle ki Diğer kategorisinde elde edilen kar, Japon teknoloji devinin beklentilerinin çok üzerinde gerçekleşti. Bu da yeni uyarlamaların arka kapı açıldığı anlamına geliyor diyebiliriz. Detaylar burada.

2020 yılı, Sony Interactive Entertainment için büyük bir dönüm noktasıydı. Öyle ki Horizon: Zero Dawn – Complete Edition öncülüğünde birinci parti PlayStation oyunları Epic Games ve Steam mağazalarına gelmeye başladı. Daha sonra bu siparişi Days Gone, God of War, Uncharted: The Legacy of Thieves Collection, Marvel’s Spider-Man Remastered ve Miles Morales, Sackboy: The Great Adventure ve şimdilik The Last of Us Part 1 izledi.

Bu durum, PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcılarının büyük çoğunluğundan büyük tepki görse de şirket için ne kadar doğru bir karar olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Bu da tabii ki daha birçok oyunun PC platformuna geleceğini gösteren bir işaret.

PlayStation Oyunları PC’ye Geliyor Japon Teknoloji Devi İçin Para Bastırın

Son dönemde yapılan resmi açıklamalara bakılırsa Diğer kategorisindeki geliri iki buçuk milyar doları geçmiş durumda. 2019 mali yılında bu 1,3 milyar dolar iken Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ile Diğer kategorisinde kasaya giren para 2020 mali yılında 1,5 milyar dolar, Days Gone ile 2021 mali yılında 1,7 milyar dolar ve mali yılda 1,7 milyar dolar oldu. yıl God of War, Marvel’s Spider. -Man Remastered ve Miles Morales, Returnal, The Last of Us Part 1 ve Uncharted: Legacy of Thieves Collection iki buçuk milyar doların üzerinde.

Japon teknoloji devinin 2020 mali yılında elde etmeyi hedeflediği gelir üç yüz milyon dolardı ve sağlanan gelirin bunun üzerinde olması elbette çok sevindiriciydi. Hatta geçtiğimiz günlerde daha fazla PlayStation oyununun Epic Games ve Steam mağazaları aracılığıyla PC kullanıcılarına sunulacağı resmi olarak onaylandı. Bu durumda Bloodborne, Horizon: Forbidden West, The Last of Us Part II, Gran Turismo 7 ve God of War Ragnarök’e şimdiden gözümüzü çevirebiliriz değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu