Haber

Sürücü D-100 Karayolunda Makas Yaparken Yakalandı

D-100 Karayolu üzerinde karşıdan karşıya geçmekte olan hafif ticari araç sürücüsü Maltepe’ye geldiğinde el frenini çekerek yönünü değiştirdi. Sürücünün trafiği tehlikeye attığı anlar başka bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Görüntüleri gören polis, sürücüyü yakaladı.

Olay, dün akşam saatlerinde Maltepe D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde meydana geldi. İddiaya göre, bir süre yol ayrımı yaparak trafiği tehlikeye atan hafif ticari araç sürücüsü, Maltepe’ye geldiğinde el frenini çekerek yön değiştirdi. Şans eseri bir kaza olmadı ancak hafif ticari araç yol kenarında durdu. O anlar başka bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

SÜRÜCÜ YAKALANDI

Görüntülerden hareket eden polis, sürücünün MAP olduğunu belirledi. “Makas” için 4 bin 64 TL, “yakın izleme” için 436 TL, “saygısız araç kullanma” için 436 TL ve “cam filmi” için 951 TL. Toplam 5.887 TL para cezası kesildi.

TAB, “Trafik güvenliğini tehlikeye atmak” yazısından adli işlem yapılmak üzere Maltepe Şehit Saffet Okumuş Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu