Haber

4 çocuğunu öldürmekten sanık: 20 yıl sonra tahliye

Bir zamanlar “Avustralya’nın en kötü kadın seri katili” olarak anılan Kathleen Folbigg, dört küçük çocuğunu öldürmediğine dair yeni kanıtlar sunulduktan sonra affedildi. 55 yaşındaki Folbigg, heyetin çocuklarını öldürdüğüne karar vermesinin ardından 20 yıl hapis yattı. Bebekler Caleb, Patrick, Sarah ve Laura’yı öldürdüğü iddiasıyla hapse atılan Folbigg hakkındaki suçlamalar, yeni bir soruşturmanın sonuçlanmasının ardından düştü.

Soruşturma kapsamında bebeklerin ‘doğal’ öldüğü belirlendi. 1989’da 19 günlük olan Caleb, 1991’de 8 aylık Patrick, 1993’te 10 aylık Sarah ve 1999’da 18 aylık Laura öldü. Yapılan incelemelerde iki çocuğun ‘ani bebek ölümü sendromu’ndan, üçüncü çocuğun boğulma nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi. İsimli bir doktor ayrıca Laura’nın “belirlenemeyen” bir nedenden öldüğü sonucuna vardı.

’20 YIL MUTLULUK’

Yeni Güney Galler (NSW) Başsavcısı Michael Daley Pazartesi günü Bathurst’ün Bayan Folbigg’in suçluluğuna dair makul şüpheler olduğuna dair “kesin bir görüşe” ulaştığını duyurdu. NSW valisi tam bir af imzaladı ve Bayan Folbigg’in hapishaneden derhal serbest bırakılmasını talep etti. Daley, “Onun için 20 yıllık bir çile oldu. Yakında gelecek. Huzur diliyorum” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu